pondělí 25. února 2019

Něco je ve vzduchu

Po mrazivém víkendu se vyloupnul krásný nový týden. Sníh pomalu, ale jistě mizí a zahrada se mění v bažinu. Doufám, že slunečné a teplé počasí vydrží aby zmizely i zbytky sněhu a zahrada konečně vyschla. Tak zatím u nás nějak takhle.

Doma je to veselejší. O víkendu jsem dostala krásnou rozkvetlou kytičku. Nikdy jsem ji ještě neměla, tak doufám že ji neumořím. Všem amarylisům rostou poupata a některým i dvě. Papriky a minirajčátka volají po rozsázení a dokonce mi svůj květ představil i zamiokulkas, zkrátka jaro je ve vzduchu!
A z dnešní procházky. Bylo krásné počasí, svítilo sluníčko, pofukoval teplý vítr, po cestách tekly potoky vody. Předjaří jak má být.

Přeji vám krásné poslední únorové dny!

7 komentářů:

 1. Páni, Vlasti, to bude ještě chvíli trvat, že to všechno roztaje a hlavně vyschne...
  Ale jako přijde, určitě!
  Měj se hezky, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, letos to trvá! U nás bylo sněhu opravdu hodně a jak přemrznul tak drží a drží, ale zase máme hodně vody, tedy já měla dneska plné boty :)

   Vymazat
 2. Vlasti, vy máte ještě tolik sněhu?! U nás už není, ale taky jsme si ho užili dost.
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peťo, já všude čtu a slyším jak je jaro v plném proudu, zahrádkářská sezóna zahájena a tak... no a vidíš u nás, jsme sice 513 m.n.m. ale jaro u nás zatím připomínají jenom sněženky na jižních stranách, jinak ráno pořád mrzne a zima se drží zuby, nehty.

   Vymazat
 3. U nás už sníh žádný není. Ale zahrada je ještě dost zamokřená. Jaro však ve vzduchu už cítit je!
  Už se moc těším. Zima mi nevadí, ale přeci jenom mám raději ta další roční období.
  Hezké dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, u nás i na místech kde není sníh je zatím zamrznuto a zatím se nedostanu ani ke kompostu abych si nabrala zem na rozsázení paprik, ani to slibované sluníčko a jarní počasí u nás tedy dneska není a to jsem ráno četla titulek, tropické jaro vydrží do čtvrtka a pak se ochladí... no nevím, nevím...

   Vymazat
 4. Vlasti, u nás už sníh také skoro všechen zmizel.Zůstal jen malý flíček za domem.
  Obdivuji tvé amarylky, mají krásně nasazeno na květ.

  OdpovědětVymazat