pondělí 11. února 2019

Až se jaro zeptá...

...co jsem v zimě dělala. No co čekala jsem na jaro. Vážně zimu nemusím, sníh kolem Vánoc je fajn a mělo by to tak být, ale když vám sníh leží na zahradě dlouhé měsíce, buď fučí uragán, nebo padá voda v různých skupenstvích, všude to klouže brrr, nic pro mě. Má to asi jednu jedinou kladnou stránku a tou je voda, čerpadlo ve sklepní studánce se nám letošní zimu prakticky nezastaví a tak je téměř jistota, že vážně nic přes zimu neuschne.
Na jaro myslím už od podzimu a to tak usilovně, že jsem si v listopadu koupila v zahradním centru ve výprodeji spoustu hyacintů, nasázela je do květináčů, uložila do sklepa a postupně je přináším domů. První tmavě růžové jsou v plném květu, další donesené o pár týdnů déle už taky pěkně rostou a poslední květináče jsem donesla do skleníku. Takže o jaro doma mám postaráno. Minulý víkend jsem odzimovala a přesadila i hvězdníky, jednomu už roste poupě a ostatní se zatím ještě neprobudily. V misce mi klíčí rychlé vitamíny a v mini pařníčku se už klube bazalka a naseté mám i papriky. Minulý týden jsem udělala nájezd na zahradnictví a dokoupila ještě nějaká semínka a cibuli sazečku. Takže já jsem připravena a co ty jaro?
Akorát ta vánoční hvězda už se k tomu moc nehodí, ale když ona je tak krásná a veliká a nějak se mi nikam jinam nevejde :)


No a ještě jsem při tom čekání vyšila další polštářek, taky jarní :)
Podrobnosti TADYA pro srovnání. Před pár lety jsem vyšívala tenhle vzor jednobarevný, ale v kombinaci vzorovaných látek a krajky


Přeji vám pohodové dny a děkuji za vaše zastavení :)

16 komentářů:

 1. Polštář krásný, kytky také, ale ty zelené listy jsou nej. To je pepřovník? díky. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůbec netuším co to je, koupila jsem si ji včera v zahradnictví, protože mě právě zaujaly její listy, musím někde zapátrat co jsem si vůbec koupila :)

   Vymazat
 2. Krásne čakanie na jra, mám rada kvietky :-)
  A vyšívaný vankúš je krásny, to je plný steh a obrysový?
  Pekný deň,
  A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji:) Ano polštářek je vyšívaný obrysovým, nebo u nás se říká stonkovým a plným stehem.

   Vymazat
 3. Krásné polštářky. Nebyla by předloha?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám ji na pinterestu ve složce vyšívání, ale musí se hodně zvětšit

   Vymazat
 4. Krásné polštářky. Nebyla by předloha?

  OdpovědětVymazat
 5. Vlasti, Ty už máš jaro za dveřmi. Krásné kytičky, obdivuji moc hezky vyšitý obrázek. Růža

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růženko, já už od vánoc tlačím zimu pryč, vážně ji nemusím, ale podle předpovědi prý už je jaro za rohem :)

   Vymazat
 6. Pěkně sis doma už nechala jaro nakouknout. Krásně Ti to kvete. A ty polštáře! Ty jsou moooc hezké. Oba dva!!!
  Hezké dny!
  Hanka(bavi-mne-to.blog.cz)

  OdpovědětVymazat
 7. Vlasti, u tebe je jaro v plném proudu! Nádhera, záplava květin a nejen živých... Ty tvé polštářky jsou úžasné!
  Měj hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko děkuju! Za to venku se nám čerti žení, od rána chumelí a na těch třicet centimetrů zmrzlého sněhu co tu máme už zase přibyla pěkná vrstvička :D

   Vymazat
 8. Koukám, že nezahálíš. Taky přemýšlím, že pomalu začnu lákat jaro.Taky nemám ráda zimu, ale ta letošní mi zase až tak moc nevadí. Asi proto, že je tak krásně bílá a není to taková ta protivná šeď a bláto od listopadu až do března. Ale už na mně všude vykukují jarní motivy. Kam se podívám už se všude chystá na Velikonoce, nebo aspoň obecně na jaro.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, ale už je to dlouhé a nedá se dělat vůbec nic, dneska jsem jenom přebíhala zahradu na kompost a bořila jsem se do půl lýtek do sněhu, to než roztaje to si ještě počkám, aspoň doma si tedy dělám rychlené jaro :)

   Vymazat
 9. Teda ty polštářky jsou nádherné!! :-) .. A hyacinty mi doma kvetou taky. Je to fajn si přenést jaro domu.. A dobrý nápad ty větvičky do vázy. Taky si nějaké přinesu. Vypadá to hezky.
  Přeji krásné Valentýnské odpoledne. :-)
  (www.worldbyevelyn.blogspot.com)

  OdpovědětVymazat
 10. Vlasti, polštářky mě chytly za srdce. Jednobarevný je krásný, ale teď před jarem se nemohu vynadívat na ten barevný! Nádhera, úplně mě to navnadilo, taky vzít do rukou bavlnky začít něco vyšívat... cokoliv :-) Díky za nevědomé popošťouchnutí :-)

  Krásné dny A.

  OdpovědětVymazat