Recept na tenhle moučník byl v knize receptů pro domácí pekárnu. Několikrát jsem ho pekla jako sladký chléb přímo v pekárně, ale tentokrát jsem v pekárně jenom nechala těsto zadělat, potom jsem ho přendala do bábovkové formy a nechala 45 minut kynout. Pekla jsem asi padesát minut v troubě na 180 stupňů.
Suroviny vložíme do pekárny v tomto pořadí:
250 ml vlažného mléka
1 vejce
50 g rozpuštěného másla
2 tyčinky čokolády Margot ( 2x100g)
pokrájené na kousky
2 lžíce třtinového cukru
380 g hladké mouky
2 lžičky sušeného droždí
Přeji Vám pohodový večer a krásný 1. máj!!!



Vlastičko, buchtu s margotkou mám někde napsanou, ale určitě není kynutá, děkuji za recept.
OdpovědětVymazatHezký večer, Helena