Tenhle recept mi přišel na e-mail od dr. Oetkera a jestli máte chuť na něco báječného, extra čokoládového a poměrně rychlého, neváhejte a vyzkoušejte!
Na těsto:
150 g hořké čokolády
4 bílky
4 žloutky
160 g cukru
1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker
160 g změklého másla nebo margarínu
100 g strouhanky
Bílky vyšleháme do tuha a odložíme.
Čokoládu rozpustíme, necháme chvíli vystydnout a vyšleháme s cukrem žloutky a změklým máslem do pěny. Zašleháme strouhanku a lehce vmícháme sníh z bílků.
Dvanáct muffinových formiček vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou nebo strouhankou a naplníme až po okraj těstem. Pečeme ve vyhřáté troubě asi 25 minut.
Dortíčky necháme chvíli vystydnout, vyklopíme a necháme na mžížce zcela vystydnout.
Vychladlé dortíčky prokrojíme, namažeme meruňkovým džemem slepíme a polijeme čokoládovou polevou.
Podáváme s kopečkem šlehačky.


Vlastičko, vypadá a zní to naprosto skvěle! Asi se do nich pustím - tedy né teď :o)
OdpovědětVymazatMoc zdravím, Helena
Vlasti, vypadá to jako velká lahůdka. Měj se hezky Anny
OdpovědětVymazatVlasti, vypadají opravdu moc dobře a s tou marmeládou , jojo, ukládám, hezký den,
OdpovědětVymazatMarcela