čtvrtek 15. srpna 2019

Zemská brána

Dneska se zase vrátím k naší dovolené v Orlických horách, a nepůjdeme ani na zámek, ani do kostela, ale tentokrát půjdeme na procházku údolím Divoké Orlice, kde se při hranicích s Polskem nachází chráněný přírodní útvar Zemská brána.
Je to opravdu až na první vstupní část u kamenného mostu nenáročná asi tříkilometrová procházka kolem kamenitého koryta řeky s výhledem na okolní skály. 
Škoda, že tu není žádný okruh a tou samou cestou zase musíte jít zpátky.

kamenný most

Divoká Orlice

Pašerácká lávka
Bylo po nočním dešti, všechno svěží, no řekněte, není to nádhera?bunkry kam se podíváš Orlická chata. Plánovali jsme tady oběd, ale v pondělí se asi nevaří, anebo si vzal kuchař dovolenou, takže posilněni jedním točeným jsme vyrazili na oběd do blízkých Bartošovic.
A kam se podíváme příště? Nechte se překvapit :)
Přeji vám krásné dny a děkuji za vaše zastavení 

9 komentářů:

 1. Prima výlet. Taky jsem před nějakým rokem šlapala kousek podél Divoké Orlice. Kamarád tam měl chatu, takže jsme byli na návštěvě.
  Hezký den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani je tam krásně všude a na sezónu bylo i lidí vcelku přiměřeně, byla místa, kde jsme byli úplně sami a to se v dnešní době moc nevidí :)

   Vymazat
 2. My tam byli asi před 2 lety v zimních bundách a se sněhem, aspoň to vidím i v letní verzi ;)
  Krásné odpoledne, Ilona

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No páni to musel být taky zážitek, hlavně to hopsání po skále u kamenného mostu :)
   Já radši hory v létě ;)

   Vymazat
 3. Vlasti, fotky jsou nádherné, mám Orlické hory moc ráda. Ale ta chata, v sezóně.... co dodat.
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, taky nás to hodně překvapilo a nebyli jsme sami. Otvírali až ve dvanáct a na oběd nás tam čekalo spoustu a všichni jsme se po nabídce zelňačky a bramboračky ( nejspíš od včera) od vrchního ve vytahaných teplácích tvářili dost rozpačitě. Takové krásné místo a tohle bylo docela zklamání. A ono vůbec co se jídla týče to v Orlických horách nebyla žádná hitparáda. Spousta chat a restaurací byla zavřená, no ale nakonec jsme vždycky nějakou záchranu našli a hlady neumřeli ;) Manžel se smál, že je to dovolená od jedné zavřené hospody ke druhé :)

   Vymazat
 4. Vlasti, krásné místo a krásná lávka. Mám ráda procházky kolem vody. Hezké fotky ... a ty s motýlem jsou parádní.
  Měj fajn dny. D.

  OdpovědětVymazat