neděle 6. října 2013

Olejová bábovka se švestkami

Krásný nedělní večer vám všem přeji!
Přišel čas švestek, úroda je letos víc než dobrá a tak zavařuju, peču povidla, mrazím a nevím co ještě jiného.
Na víkend jsem upekla klasickou olejovou bábovku a vylepšila ji právě o švestky a čokoládu a to vám byla taková dobrota!!!
Na velkou bábovku budete potřebovat:

300 g polohrubé mouky
220 g cukru
1 vanilkový cukr
4 vejce
150 ml oleje
1 malý bílý jogurt
1 prášek do pečiva
pokud bude těsto moc husté přidáme trochu mléka
50 g hořké čokolády
asi 15 švestek

Celá vejce vyšleháme s cukrem a vanilkovým cukrem. Zašleháme olej a jogurt. Mouku smícháme s práškem do pečiva a vmícháme do těsta. Jestli bude těsto moc tuhé přidáme asi 50 - 100 ml mléka.
Čokoládu nakrájíme na kousky, švestky vypeckujeme a nakrájíme na čtvrtky. Švestky s čokoládou obalíme v troše mouky, potom vše bude pěkně rozptýlené v těstě a neklesne dolů.
Pečeme ve vyhřáté troubě asi hodinu.
6 komentářů:

 1. Vlasti, bábovka vypadá moc dobře. Určitě byla hned fuč. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Vlasti, vypadá opravdu výborně, ale péct ji nebudu - náš hlavní strávník Adam nejí švestky a kdybych ji snědla sama, musela bych bydlet v tělocvičně :o)
  Hezký večer, pa Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Bábovka na 1* , bodla by mi ku kávičke :-) slivkovú som ešte nejedla, skvelí recept.

  OdpovědětVymazat
 4. Vlasti,to je bábovka! :-) Právě jsem dopila kávu,tak teď si dám u tebe, jen očima ,kousek bábovky :-) Vypadá náramně dobře!Měj se fajn:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany. Momentálně máme denně 30 000 kliků. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat