neděle 3. května 2020

Konec dobrý, všechno dobré...

S publikováním tohoto příspěvku jsem si dala na čas, protože jsem nechtěla šťastný konec zakřiknout, ale v tuhle chvíli už snad můžu.
Hlavní roli v tomhle příběhu hraje jedna z našich želv.

není nad pohodu na sluníčku

Loni v polovině října v jednom z posledních krásných teplých dnů, se želvák Evžen rozhodl opustit ohrádku (nepodhrabal se a dodnes je nám záhadou jak se mu to povedlo, musel asi vylézt na záda druhé želvy a přes nízkou ohrádku přepadnout) když jsem přijela odpoledne z práce, želva byla pryč a přestože jsme během několika dnů prakticky obrátili zahradu vzhůru nohama, Evžena se nám najít nepodařilo.
Druhou želvu jsme v polovině listopadu zazimovali ve sklepě a vzpomínali na Evžena, kde asi skončil. A pak přišla ta zima-nezima a my jsme začali maličko doufat, že pokud se želva dobře zahrabala, mohla by snad  tuhle podivnou zimu přežít.
Začátkem března, jsme se pustili do přesazování habrů od terasy, kde se nám jejich bujný růst nehodil, no a pod jedním z nich, nebo spíš vedle něj pod vrstvou kůry, ale jinak docela pěkně zahrabaný, spal spánkem spravedlivých náš želvák Evžen.


Želva vypadala, že žije a tak jsem ji hned odnesla do sklepa do bedýnky ke spící Julii a čekání na jaro a na to, jestli se Evžen po zimě strávené venku probudí jsme si krátili stavbou nového velkého výběhu, ze kterého bude útěk želv prakticky nemožný.
No a 4. dubna jsme spící želvy přestěhovali do zateplené boudy v novém výběhu a čekali až je jarní sluníčko vyláká ven.
Po pár dnech vylezla Julie, která zimu prospala pěkně ve stálé teplotě ve sklepě a dva dny po ní se na sluníčko přišel podívat i mžourající, ještě trochu ztuhlý a ospalý Evžen.
Je to měsíc co jsou želvy venku. Většinu času zatím prospí v boudě, ale když je teplo a slunečno vylezou ven, nahřívají se na sluníčku a víc při chuti je překvapivě ta, která strávila zimu venku.
Takže díky zimě, která nebyla, my máme pořád dvě želvy :) 


Přeji vám krásný květen, tedy u nás to dneska vypadá spíš na začátek dubna a děkuji za vaše zastavení :)

8 komentářů:

 1. Jé tak to je moc dobře,také jsme kdysi měli želvu....jak suchozemskou tak i vodní želvy.
  mají pěkný výběh.Dobře to dopadlo.Hezký den Marťula

  OdpovědětVymazat
 2. Vlasti, to je hezký příběh s dobrým koncem. Želvičkám jste udělali hezký výběh, odtud už neutečou. My máme želvu doma v terárku a jelikož nemáme vhodné podmínky, tak ji nezimujeme.

  OdpovědětVymazat
 3. No, snad si ten útěkář bude pamatovat, že ty se o jeho pohodlí postaráš lépe!
  Jsem ráda, že to dobře dopadlo, Vlasti!
  Měj hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Všechno dobře dopadlo. Ta první fotka je kouzelná. Máte doma minizoo. Vlasti, měj se pěkně.

  OdpovědětVymazat
 5. Dopadlo to dobře.Krásně se mi to četlo.
  Hezký den!
  Hanka(bavi-mne-to)

  OdpovědětVymazat
 6. Sláva Evženovi! Třikrát hurá!
  Není nad dobré konce.
  Vlastí, krásný prodloužený víkend
  K.

  OdpovědětVymazat