neděle 10. listopadu 2019

Listopadový

Krásné nedělní odpoledne!
U nás po včerejším flámu trošku líné a ospalé, ale odpolední procházka byla. Donesla jsem si z lesa něco materiálu na zimní výzdobu, ale zatím ještě mrazíkům navzdory krásně kvetou chryzantémy, takže chvojí a mech nachystáno, ale ještě počká.
Minulý týden jsem ještě došla na šípky a umotala věneček, jen tak, pro radost a až pěkně uschnou bude na čaj :)
Venku už je vážně hodně nevlídno, podzimně, sice dneska dopoledne svítilo sluníčko, i ještě trochu po obědě, ale když jsme se vraceli z procházky už to žádná sláva nebyla.


 Když se povede slunečné odpoledne, máme v těchto dnech doma sluníčko v místech kam v létě běžně nechodí.
Zítra máme svatého Martina, na bílém koni asi nepřijede, ale rohlíčky jsem upekla.
Přeji vám krásný zbytek neděle a děkuji za vaše zastavení :)


9 komentářů:

 1. Vlasti, u nás bylo dnes stejně. Udělali jste si pěknou procházku. Pořád obdivuji skalku před domem, i teď vypadá moc pěkně. Měj krásné dny. Růža

  OdpovědětVymazat
 2. Vlasti,ještě ti krásně kvetou chryzulky,ale počasí pořád jakžtakž ještě rostlinkám přeje.Já jsem ještě z okna neodklidila begonie,ty pořád tak krásně kvetou,že je mi to líto.Ale už se na to chystám.Dnes to u nás bylo bez sluníčka,tak jsem si odpoledne trochu zalenošila :-))Ale dopoledne jsem byla s vnoučkem na divadýlku :-)
  Vlasti,měj se pěkně :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko mě už kvetou jenom ty chryzantémy, všechno ostatní vzalo za své při mrazících a já už mám doma nanošený materiál na zimní truhlíky. Zkrátka dneska je Martina zima na krku a čas nezatavíme ;)

   Vymazat
 3. Jéé,nemám tam jméno :-)tetkapernikarka :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Vlasti, listopad ukazuje svou pravou tvář, ale pořád to jde! Moc děkuji za krásné fotky, jak z procházky, tak od vás. ten věneček je nádherný!
  Měj hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko u nás to šlo do včerejška. Dneska bylo celý den kolem nuly, fučel vítr a byla mlha a to se mi už nelíbí. Na zítřek slibují sníh, ale o víkendu se má zase oteplit, tak doufám, že poslední zazimovací práce na zahradě nebude v zimní bundě a rukavicích :)

   Vymazat
 5. Věneček se mi líbí - moc! Skalka u Tebe se má stále čím pochlubit.
  Martináky jsem upekla taky, ale na dnešek už nezůstaly. Máme v rodině dva Martinové a tak včera si na nich smlsly.
  Pohodové dny!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 6. Your wreath is amazing!!!!
  Happy days
  Elisabeth

  OdpovědětVymazat