neděle 28. dubna 2019

Kaple svatého Antonína

Krásné nedělní dopoledne vám přeji!
Dneska se ještě jednou vrátím k našemu výletu do Dolních Kounic a tentokrát vás pozvu na panorámata :) Nad obcí se na kopci ve výšce 260 m.n.m. nachází kaple svatého Antonína a když se k ní z vesnice podél křížové cesty vypravíte, naskytnou se vám nahoře úžasné výhledy na údolí řeky Jihlavy, kounický zámek i ruiny kláštera Rosa Coeli...
První fotka je z parkoviště, kaple je sice skoro zakryta stromy, ale už tady nám bylo jasné, kam se po prohlídce kláštera vypravíme.
Okolo kaple rejdila spousta motýlů, jeden otakárek se mi dokonce připletl do záběru :)


Z části historických budov kláštera Rosa Coeli je vybudován penzion, koukala jsem na stránky a klidně bych si dokázala představit strávit tu třeba prodloužený víkend ;)

Ještě jsme se došli podívat k zámku, ale ten byl zavřený. Určitě by stál za vidění i místní židovský hřbitov a synagoga, ale bylo už pozdní odpoledne a před námi dvouhodinová cesta domů, tak třeba někdy příště.
Přeji vám krásnou neděli a děkuji za vaši přízeň!

8 komentářů:

 1. Vlasti, kapli jsme tenkrát nenavštívili, vyšel nám čas přesně na prohlídku kláštera, ale vím o ní, stejně jako o synagoze a hřbitově. Je to moc milé místo.
  Přeji hezkou neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
 2. Vlasti, v klášteře Rosa Coeli jsem se byla podívat loni, bylo tam nádherně, ale na tato místa jsem se už nedostala. Úžasná panoramata jsi zachytila.
  Přeji Ti prima neděli. D.

  OdpovědětVymazat
 3. Vlasti, krásný výhled do kraje.
  Kouzelné místo ❤️
  Hezký zbytek víkendu, Ilona

  OdpovědětVymazat
 4. Vlasti, i my jsme klášter navštívili, ale kapli už ne. V srpnu bylo při naší návštěvě takové horko, že už jsme se do kopce šplhat nechtěli. Díky za fotky, jsou moc krásné!
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peťo, ono bylo pekelné horko i minulou sobotu, ale když už jsme tam byli... vážně to za to stálo ;)

   Vymazat
 5. Je tolik krásných míst tady u nás. Moc hezké fotky!
  Díky za ně!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 6. Měli jste krásný výlet.Také by se mi tam líbilo,ale koukla jsem do mapy a od nás je to hodně daleko.Tak se aspoň pokochám fotkami.Hezký den Jitka

  OdpovědětVymazat
 7. Vlasti, chůzi do kopce už od mládí nemusím, ale když vyfuním nahoru, tak ocením krásný výhled.
  Ke kapličce bych se šla určitě podívat, výhled do okolí je úžasný.
  Přeji Ti krásné dny. Růža

  OdpovědětVymazat