sobota 15. července 2017

Fazolkový salát podle Flo

Po delší době zdravím a doufám, že další dobrota na tenhle blog přibude dřív jak za čtvrt roku. Poslední dobou moc nepeču, a když už, tak to většinou nestihnu vyfotit, a když už to vyfotím, tak fotky upadnou do propadliště dějin a zase nic.
Tentokrát je to ale jiná. Za prvé se potýkám s velkou úrodou zelených fazolek a za druhé se ze mě pomalu stává fanynka Kuchařky pro dceru a Velké prázdninové výzvy, která u ní na stránkách právě probíhá, ale popořadě.
Kuchařku pro dceru objevila před časem moje dcera a pokaždé když k nám přijela, tak s nadšením vyprávěla o receptech Jany Florentýny Zatloukalové. Jsem co se vaření týče poměrně konzervativní tvor, ale právě nadúroda zelených fazolek mě přiměla hledat nové recepty a nejvíc mě zaujal právě tento fazolkový salát.
Já to prostě neumím vyfotit, ale ten salát tak voněl, že na nějaké extra aranžování nebylo ani pomyšlení. Recept přepisovat nebudu, Flo ho má na stránkách tak dopodrobna popsaný, že by to bylo zbytečné a navíc jsem se opravdu přesně držela postupu a bylo to tedy papáníčko jedna báseň.


A teď k Velké prázdninové výzvě. No je to tedy bomba, celé prázdniny každý den plnit úkol, fotit a psát článek, tak na to bych tedy neměla ani čas, ani energii a navíc u nás na vesnici bych na většinu úkolů ani nesehnala suroviny. Mám však akční dceru a ta se s výzvou už víc jak dva týdny s vervou potýká a řekla bych, že velice dobře. Že dobře peče a vaří to o ní vím, ale když se pustila do sushi tak to mě tedy dostalo! No můžete posoudit sami.

1 komentář: